Tekin, “Tüm sağlık çalışanlarını kapsamalı!”

07.12.2021 11:36

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, hekim maaşlarında yapılan düzenlemenin olumlu ama geç kalınmış bir adım olduğunu ve diğer sağlık çalışanlarının kapsam dışında bırakılmasının doğru olmadığını söyledi.

Tekin, “Tüm sağlık çalışanlarını kapsamalı!”

Hekim maaşlarında yapılan düzenlemenin olumlu ama geç kalınmış bir adım olduğunu ve diğer sağlık çalışanlarının kapsam dışında bırakılmasının doğru olmadığını ifade eden Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “Sağlık sistemi bir bütün. Tüm sağlık çalışanlarımız da bu sistemin birer parçasıdır. Bu nedenle sadece uzman ve pratisyen hekimleri kapsayan düzenlemenin eksik olduğunu düşünüyoruz. Hükümetin derhal bu eksikliği gidermesini bekliyoruz. Külfet ve nimet birbirine denk olmalı! Bir yerde külfete ortak olan herkesin nimete de ortak olabilmesi gerekir. Fedakârca görev yapan tüm sağlık çalışanlarımızı kapsayacak maaş artışı şart!” şeklinde konuştu.

Sağlık çalışanları arasında ayrımcılık yapılmasının iş barışını bozduğunu kaydeden Tekin, “Adalet önemli! Şiddet ve salgın hastalık riski altında adeta hayatlarını ortaya koyan tüm sağlıkçılar bu karara tepkili. Bu tip uygulamalar iş barışını bozar ve çalışanların motivasyonunu düşürür.” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler