15.3 C
Edirne
12:32 - 3 Haziran 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Tekirdağ’da koronavirüsle mücadele çalışmaları sürüyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınına karşı çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye ekipleri, 11 ilçe belediyesi ile koordinasyon içerisinde sürdürdüğü çalışmalar kapsamında halk sağlığını korumak amacıyla şehir içi toplu ulaşımında hizmet veren araçlarını, cadde ve sokakları, parkları, meydanları, hizmet binalarını, aile sağlığı merkezlerini, eczaneleri ve toplu yaşam alanlarını özel hazırlanmış solüsyonlar ile dezenfekte ediyor.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığının imkanlarıyla salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üstü yaşlılara psikososyal destek veriliyor.

Ayrıca Alo 153 ücretsiz danışma hattı üzerinden sosyal yardım başvurularını alıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yaptığı açıklamada, koronavirüsün yayılma alanı, etkileri ve sebep olduğu can kayıpları nedeniyle tarihe geçeceğini söyledi.

Bu tarihsel sürece tanıklık ederken herkese sorumluluklar düştüğünü belirten Albayrak, “Şunu biliyoruz ki, milletçe birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğimiz zaman aşamayacağımız bir zorluk yoktur. Tarihimiz bunun örnekleriyle dolu, şimdi koronavirüse karşı topyekün mücadele zamanı. Birlikte mücadele edeceğiz, birlikte başaracağız.”

(AA)

Diğer Haberler

Koronavirüse yakalanan aile Türkiye’ye getirildi

Mutlu Akbaşak

Otomobille çarpışan motosikletin sürücüsü öldü

Mutlu Akbaşak

Ev savaş alanına döndü… 3 kişi yaralandı

Mutlu Akbaşak

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla