16.7 C
Edirne
05:07 - 7 Temmuz 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

Tenis’te yılın sporcusu seçildi

Türk asıllı 12 yaşındaki Kosovalı Semi Kito, Kosova Spor Federasyonu tarafından tenis dalında yılın sporcusu seçildi.

7 yıldır tenis oynayan ve Kosova’ya birçok uluslararası ödül kazandıran Kito, 4 kez Kosova şampiyonu olduğunu ve Tennis Europe Turnuvası’nda ilk kez çeyrek finale katılan çocuk sporcu ile Türkiye’nin Antalya şehrinde düzenlenen turnuva da da ödül aldığını söyledi.

Prizren’de ilkokul 7’inci sınıf öğrencisi olan Kito, eğitimini Türkçe görüyor. Ailesinin desteğiyle 7 yıl önce tenis kursuna yazdırılan genç sporcu, eğitmenlerinin kendisinde gördüğü başarılı performans nedeniyle Kosova Milli Takımı’na alınıyor. Arkadaşları sokakta oyunlar oynarken kendisinin her gün 2 saat antrenman yaptığını söyleyen Kito, 9 yıllık eğitimini tamamladıktan sonra Avrupa’da tenisle ilgili eğitim almak istediğini söyledi.

Antrenman hocası Durim Morina’da genç sporcu Semi’nin çok başarılı bir tenisci olduğunu ve Kosova Spor Federasyonu tarafından verilen yılın sporcusu ödülünü hak ettiğini söyledi. Semi gibi genç yeteneklere Kosova devletinin sahip çıkması gerektiğini söyleyen Morina, Semi’nin önümüzdeki yıllarda uluslararası turnuvalarda büyük başarılar elde edeceğini söyledi.

(https://www.kosovali.org/)

Diğer Haberler

Yeni otomotiv bileşenleri fabrikası açıldı

Hüsnü Sarıgül

Bulgaristan, ölümlü trafik kazalarında AB’nde ön sıralarda

Hüsnü Sarıgül

Maaşlar yasası meclise sevk edilecek

Hüsnü Sarıgül

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla