Tezgahlarda ton balığı

26.02.2020 10:47

Tezgahlarda ton balığı

Çanakkale’de tutulan ton balıkları Balık Pazarı’nın tezgahlarını şenlendirdi. Tanesi 20 liradan satılan ton balıkları fırında pişirilen en lezzetli balıklardan olduğu bildirildi.

Görüntüsü palamuta benzeyen tonbalığını, başka şehirlerde palamut diye satıldığı konusunda vatandaşları uyaran balıkçı Feridun Bistiren, kendilerinin Balıkpazarı’nda vatandaşları sürekli bilgilendirdiklerini de sözlerine ekledi.

“TONBALIĞI TEZGAHLARDA”

Feridun Bistiren, “Bugün tonbalığında artış var. Fiyatları da ucuz. 20 lira tanesi. Palamut’un alternatifi bu. On numara fırın balığı. Fırında yapacaklar pilaki olarak yapar. Çok süper, lezzetli bir balık. Kendisi de ucuz. Tonbalığının sezonu açıldı. Palamut’un tanesi 20 lira 2 kilo olanlar 35 lira tanesi. Bunlar yerli, Çanakkale balığı. Norveç’ten gelenler somon balığı. Onlar farklı bir balık. Bu tonbalığı yerli balığımız. Çanakkale’nin tonbalığı. İnsanları uyarmak istiyoruz, bize gelen şikayetlerde tonbalığını palamut olarak sattıkları söylendi. Vatandaşlarımızı uyarmak istiyoruz. Kafalarında ki soru işaretlerini balıkta biz çözüyoruz. Balıkta şüphesi olma durumunda bize gelebilirler” dedi.

Erkan Ekşi

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler