6.1 C
Edirne
12:56 - 7 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Tezgahlarda ton balığı

Çanakkale’de tutulan ton balıkları Balık Pazarı’nın tezgahlarını şenlendirdi. Tanesi 20 liradan satılan ton balıkları fırında pişirilen en lezzetli balıklardan olduğu bildirildi.

Görüntüsü palamuta benzeyen tonbalığını, başka şehirlerde palamut diye satıldığı konusunda vatandaşları uyaran balıkçı Feridun Bistiren, kendilerinin Balıkpazarı’nda vatandaşları sürekli bilgilendirdiklerini de sözlerine ekledi.

“TONBALIĞI TEZGAHLARDA”

Feridun Bistiren, “Bugün tonbalığında artış var. Fiyatları da ucuz. 20 lira tanesi. Palamut’un alternatifi bu. On numara fırın balığı. Fırında yapacaklar pilaki olarak yapar. Çok süper, lezzetli bir balık. Kendisi de ucuz. Tonbalığının sezonu açıldı. Palamut’un tanesi 20 lira 2 kilo olanlar 35 lira tanesi. Bunlar yerli, Çanakkale balığı. Norveç’ten gelenler somon balığı. Onlar farklı bir balık. Bu tonbalığı yerli balığımız. Çanakkale’nin tonbalığı. İnsanları uyarmak istiyoruz, bize gelen şikayetlerde tonbalığını palamut olarak sattıkları söylendi. Vatandaşlarımızı uyarmak istiyoruz. Kafalarında ki soru işaretlerini balıkta biz çözüyoruz. Balıkta şüphesi olma durumunda bize gelebilirler” dedi.

Erkan Ekşi

Diğer Haberler

Yola çıkmak yasak, başvuru serbest

Son Haber

Apartmanlar ücretsiz dezenfekte ediliyor

Son Haber

Evde kumara polis baskını… Her birine 3 bin 150 TL ‘sosyal mesafe’ cezası

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla