TGD’den, Başkan Gürkan’a teşekkür

20.07.2020 15:13

TGD’den, Başkan Gürkan’a teşekkür

Trakya Gazeteciler Derneği (TGD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Doğan ve yönetim kurulu üyeleri, Edirne’ye büyük emekleri geçen gazetecilerin isimlerini kentin sokaklarına veren Belediye Meclisi’ne teşekkür ederek, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a plaket taktim ettiler.

Trakya Gazeteciler Derneği,  Belediye Meclisi’ne dilekçe vererek, Edirne’ye büyük emekleri olan Gazeteciler Fikri Biztiren, İbrahim Bora Erel, Tuncer Kodaman ve Hüsnü Saçkesen’in isimlerinin sokaklara verilmesi için talepte bulunmuştu. Belediye Meclisi Olağan Toplantısı sonucunda Fikri Biztiren isminin Şükrüpaşa Mahallesi 4. Yol Sokağına, İbrahim Bora Erel isminin Şükrüpaşa Mahallesi 2. Yol Sokağına, Tuncer Kodaman isminin Şükrüpaşa Mahallesi 3. Yol Sokağına, Hüsnü Saçkesen isminin Şükrüpaşa Mahallesi 5. Yol Sokağına verilmesine karar verildi.  Bunun üzerine Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Orhan Doğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Tamer Yavuz, Mutlu Akbaşak, Işık Burcu Koç, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etti.

Trakya Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Doğan ve yönetim kurulu üyeleri Edirne’ye büyük emekleri geçen gazetecilerin isimlerini kentin sokaklarına veren Belediye Meclisi’ne teşekkür ederek, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a da plaket taktim ettiler.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, merhum gazeteciler Fikri Biztiren, İbrahim Bora Erel, Tuncer Kodaman ve Hüsnü Saçkesen’e bir kez daha Allah’tan rahmet dileyerek, “Hem gazetecilik mesleğine hem de kentin tanıtımına ve gelişmesine büyük katkılar sunan duayen gazetecilerimizin ismi Edirne’nin sokaklarında yaşamaya devam edecek. Buna vesile olan Trakya Gazeteciler Derneği’ne ben teşekkür ederim” dedi.

Haber Merkezi

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler