Üniversiteden bahar dönemi kararı

19.02.2021 16:10

Trakya Üniversitesi Senatosu Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu haricindeki fakülte, yüksekokul ve MYO’lar için bahar yarıyılı eğitiminin uzaktan öğretim olarak devamına karar verdi.

Üniversiteden bahar dönemi kararı

Trakya Üniversitesi Senatosu Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu haricindeki fakülte, yüksekokul ve MYO’lar için bahar yarıyılı eğitiminin uzaktan öğretim olarak devamına karar verdi. Öte yandan salgınının seyrine göre uygun ortamın oluşması durumunda Hibrit (Karma) eğitim modeline geçebilmesi ve final ile bütünleme sınavlarının yüz yüze yapılıp yapılamayacağı hususunun ise Üniversite Senatosunda ilerleyen zamanda yeniden görüşülerek karara bağlanacağı bildirildi.

Senato toplantısı sonrası Trakya Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Bahar Yarıyılında Üniversitemizde eğitim ve öğretin süreçlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için Üniversitemiz Senatosunda aşağıdaki hususlar karara bağlanmıştır. Birimlerimizde eğitim-öğretim yöntemleri aşağıdaki şekliyle uygulanacaktır” denildi.

Senatonun aldığı kararlar şu şekilde;

 

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler