Trakya Üniversitesi’nde uzaktan eğitim kararı

07.09.2020 16:27

Trakya Üniversitesi’nde uzaktan eğitim kararı

Üniversiteler, YÖK’ün eğitim öğretim için 1 Ekim’i işaret etmesinin ardından akademik takvimlerini oluşturmaya başladı. Trakya Üniversitesi Senatosu da toplanarak Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği ve Hemşirelik Programı haricindeki fakülte, yüksekokul ve MYO’lar için güz yarıyılı eğitiminin uzaktan öğretim olarak yapılmasına karar verdi.

Trakya Üniversitesinde öğrenci kayıtlarının 6 Eylül itibariyle sona ermesinin ardından üniversite öğrenci ve velilerinin gözü Trakya Üniversitesi Senatosu’nun yapacağı toplantıdaydı. Dün toplanan Trakya Üniversitesi Senatosu da 2020-2021 Güz yarıyılının ne şekilde devam edeceğini masaya yatırdı.

UZAKTAN ÖĞRETİM KARARI ÇIKTI

Senato toplantısı sonrası Trakya Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Döneminin Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Hemşirelik Programı haricindeki fakülte ve yüksekokullarda uzaktan öğretim şeklinde yapılmasına karar verildiği bildirildi.

Açıklamada, “Kovid-19 salgını dolayısıyla Üniversitemizde eğitim ve öğretim süreçlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla 07.09.2020 tarihli Üniversitemiz Senatosu’nda 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Dönemi için aşağıdaki hususlar karara bağlanmıştır” denildi.

Üniversitenin Hibrit (Karma) ve uzaktan öğretim yapılacak olan fakülte, yüksekokul ve MYO’lar ise şöyle sıralandı;

Haber Merkezi

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler