Türkiye’nin, ilk bin ihracatçısı listesine girdiler

05.10.2020 16:17

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı İzzet Volkan, ''Türkiye'nin ilk bin ihracatçısı arasına giren 36 firmamız gurur kaynağımız oldu'' dedi.

Türkiye’nin, ilk bin ihracatçısı listesine girdiler

Volkan, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM) bu yıl 18’sini gerçekleştirdiği ‘Türkiye’nin İlk Bin İhracatçısı 2019’ araştırmasının sonuçlarının açıklandığını söyledi.

‘Türkiye’nin ilk bin ihracatçısı arasına giren 36 firmamız gurur kaynağımız oldu’ ifadelerini kullanan Volkan, şunları kaydetti:

”Türkiye’nin dev firmaları arasında yer alan üyelerimiz, bölgemizin üretim ve istihdamdaki gücünün en büyük örneğidir. İşverenlerinden emekçilerine kadar, listeye giren tüm firmaları kutluyorum. Artık şehirlerin büyüklüğü nüfuslarıyla değil, yaptıkları ihracatla anılıyor. İhracatın kalkınmada ne denli önemli bir faktör olduğunun farkındayız. Bu listede daha fazla üyeyle yer almak için odamıza kayıtlı üye firmalarımızın ihracat oranlarının artması, hiç ihracat yapmamış olanların ise adım adım yeni pazarlara açılması amacıyla Dış Ticaret İstihbarat Merkezimiz hizmetlerine devam etmektedir”

Kaynak: Anadolu Ajansı

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler