U2’nin solisti Bono, Saraybosna Film Festivali’ne katıldı

17.08.2021 11:24

Dünyaca ünlü şarkıcı ve U2 grubunun solisti Bono Vox, Saraybosna'daki 27'nci Saraybosna Film Festivali'ne katıldı.

U2’nin solisti Bono, Saraybosna Film Festivali’ne katıldı

Dünyaca ünlü şarkıcı ve U2 grubunun solisti Bono Vox, Saraybosna’daki 27’nci Saraybosna Film Festivali’ne katıldı.

Balkan News’te yer alan habere göre; 61 yaşındaki Bono, festivale eşi Ali Hewson ve bu seneki Saraybosna onur ödülünün sahibi Alman yönetmen Wim Wenders ile katıldı.

Bono, Dnevnik.hr ile yaptığı mülakatta, “Burada olmak çok güzel. Son ziyaretimden sanki hem çok hem az zaman geçti gibi. Sanki iki farklı Saraybosna var. Biri gerçek, diğeri hayali. Biri içinde yaşadığın ve çalıştığın, şu anda bulunduğumuz, diğeri de yanımızda dünyada taşıdığımız – efsanevi Saraybosna.“ dedi.

Saraybosna’nın ve festivalin muzzam olduğunu söyleyen Bono, festivalin bu iki Saraybosna arasında bir bağ oluşturduğunu ekledi.

Bono ve Saraybosna arasnda 1997’den kalma özel bir bağ var. Bono, U2 grubuyla 1997 yılında verdiği konserle birlikte savaş sonrası dönemindeki Saraybosna’yı canlandırdı. Bono’nun Koşevo stadyumunda verdiği konseri 45 bin kişi takip etti.

Ünlü şarkıcı İtalyan opera sanatçısı Luciano Pavarotti ile düet yaptığı “Miss Sarajevo” şarkısını Saraybosna’ya atfetti. Bu sebepten dolayı bu seneki festivale katılması Bosna halkı için çok değerli.

 

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler