22.3 C
Edirne
20:14 - 6 Haziran 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Uzunköprü Belediyesi gıda yardımlarına da başladı

Korona virüs salgını nedeniyle işini kaybeden, dükkânını kapatmak zorunda kalan vatandaşları yalnız bırakmayan Uzunköprü Belediyesi gıda yardımlarına da başladı. Sosyal güvencesi olmayan ve korona virüs salgını yüzünden işsiz kalan ihtiyaç sahibi vatandaşlara, görevli personel tarafından bir aileye ortalama 1 ay yetecek kadar kuru gıdanın yer aldığı yardım kolileri teslim ediliyor.

Korona virüs pandemisine yönelik önlemlerini sürdüren Uzunköprü Belediyesi, salgın sonrası işini kaybeden vatandaşların ve ailelerinin de yanında yer alıyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne telefonla ulaşan vatandaşlara kriterleri taşıması halinde gıda yardımı yapılıyor. Gıda kolileri ‘Ailem Uzunköprüm’ grubu tarafından ailelere ulaştırılıyor.

65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmalarının yasaklanmasının ardından kurulan ‘Vefa Sosyal Destek’ grubunda ekipleri ile görev alan Uzunköprü Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında işyerleri kapatılan esnafların ve işten çıkartılan vatandaşlara yönelik olarak başlattığı ‘AİLEM UZUNKÖPRÜM’ kampanyası ile zor durumdaki vatandaşlara destek oluyor.

Hayata geçirilen çalışmalar ile ilgili olarak konuşan Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan: “Söz verdiğimiz gibi, dün de , bugün de yanınızdayız. Korona virüs pandemisine yönelik Uzunköprü belediyesi olarak aldığımız önlemler, gerçekleştirdiğimiz dezenfeksiyon çalışmalarının yanı sıra,  bacası tütmeyen evler, evine ekmek götüremeyen halk, tenceresini kaynatamayan kadınlarımızın  da yanındayız. Ailem Uzunköprüm grubumuz, işyerleri kapanan esnaflarımızın ve işsiz kalan vatandaşlarımız başta olmak üzere gıda kolilerimizin dağıtımına bugün başladı. Bu zor günleri de birlikte aşacağız. Çünkü biz büyük bir aileyiz” dedi.

Haber Merkezi

Diğer Haberler

Dayısının oğlunu silahla yaralayan kişi yakalandı

Hüsnü Sarıgül

Emekli öğretmen evinde ölü bulundu

Hüsnü Sarıgül

İş makinesinin içine giren yılan güçlükle çıkarıldı

Hüsnü Sarıgül

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla