Uzunköprü’de Vadi Projesi imzaları atıldı

15.04.2020 21:39

Uzunköprü’de Vadi Projesi imzaları atıldı

Avrupa Birliği Başkanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan–Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının İkinci Teklif Çağrısı kapsamında desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından yürütülen “Joint Actions to Regain ATTRACTIVEness in the CBC Area (More Attractive) / Sınır ötesi bölgesinin cazibeliğin yenilenmesi için ortak eylemler (Daha Cazip),” isimli ve CB005.2.21.052 sayılı proje kapsamında Uzunköprü merkezinde düzenlenecek olan Vadi Projesi için Yapım işleri sözleşmesi imzalandı.

Sözleşme kapsamında 7 ay boyunca yüklenici olarak seçilmiş olan Trakya Restorasyon A.Ş. firması tarafından Vadi alanı için çizilmiş olan rekreasyon alanın düzenlenmesi yapılacak.

Düzenlemeler sonrasında, yerel vatandaşlarımıza ve şehrimizi ziyaret eden turistlere yönelik alanda 800m uzunluğunda yürüyüş parkuru, çocuk oyun alanı, fitnes alanı ve Tarihi Uzunköpü Taş Köprüsüne muhteşem manzara sunacak iki adet fotoğraf ve gözetim kulesi yapılmış olacaktır.

Alandaki küçük su kaynağı, uygun altyapı ve üstyapı çalışmalarıyla ıslah edilecek ve tüm parkın yürüyüş, dinlenme ve spor için daha güzel ve ferah bir alana dönüşecektir.

Uzunköprü Belediyesi ve Dimitrovgrad Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen proje ile Uzunköprü ve Dimitrovgrad şehirlerinde yapılan Küçük Ölçekli Yapım İşleriyle Sınır Bölgesinin Turizm Potansiyelin Arttırılması hedeflendi.

Uzunköprü’de yapım işleri kapsamında Trakya Restorasyon A.Ş. ile 7 aylık olarak imzalanmış olan sözleşme tutarı 183 906,69 Euro olurken, Avrupa Birliğinden ise toplam proje için sunulan destek miktarı yüzde 85 oranında olup 207.438,58 Euro, iki katılımcı ülkenin de yüzde 15 oranındaki desteği: 36.606,80 Euro olarak açıklandı. Projenin toplam uygulama süresi ise 18 ay olurken, projenin Ocak 2021 yılında tamamlanması planlanıyor.

Haber Merkezi

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler