27.8 C
Edirne
19:54 - 6 Haziran 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Siyaset

Vakıf kiracılarının beklediği haber geldi

Koronavirüs salgını dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında Tarihi çarşı esnafları kapılarını kapatma kararı alarak dükkânlarını kapatmıştı. Vakıf kiracılarının beklediği müjdeli haber AK Parti İl Başkanı Belgin İba’dan geldi. Başkan İba, Edirne Milletvekili Fatma Aksal ile konu hakkında çok sayıda görüşme yaptıklarını ve sonucunda vakıf kiracılarına yönelik kolaylık sağlandığını belirtti.

Bu kapsamda Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait dükkanlarını kapatan kiracıların Nisan, Mayıs ve Haziran aylarındaki kiraları ötelenecek ve 3 aylık kira bedeli Temmuz ayından başlayarak yıl sonuna kadar faizsiz eşit miktarlarda ödenecektir. Koronavirüs salgını nedeniyle Tarihi Alipaşa, Arasta ve Bedesten Çarşısı’nın kapalı olan dükkanları bu kapsamdan faydalanacak.

“ESNAFIMIZ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Koronavirüs salgı döneminde dükkanlarını kapatarak tedbir alan Vakıf kiracıları için birçok görüşme yaptıklarını belirten AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba; “Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Vakıf kiracılarına müjdeli haberi verdi. Nisan, Mayıs ve Haziran aylarındaki kiraların öteleme işlemi gerçekleşmiştir. Kapalı dükkanların 3 aylık kira bedeli Temmuz ayından başlayarak yıl sonuna kadar faizsiz eşit miktarlarda ödenecektir. Esnaflarımız bizim ve kentimiz için değerlidir. Edirne esnafımız için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Çalışma ve görüşmelerimiz hızla devam ediyor. Bu zorlu süreci el ele vererek sabırla en kısa sürede atlatarak eski günlerimize döneceğimize inancımız tamdır. Edirne bu zorlu sürecin ardından yine eski potansiyeline geri dönecek ve işler düzene girecektir. Bu süreçte sadece sabırla beklemek ve kurallara uymak gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Diğer Haberler

Son yağışlar ekinleri başaklarla doldurdu

Hüsnü Sarıgül

Gurbetçilerin sıla hasreti sona eriyor

Hüsnü Sarıgül

Kediyi kurtarmak için seferber oldular

Hüsnü Sarıgül

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla