“Yalnız biz yasadışı göç ile başa çıktık”

21.02.2020 15:37

“Yalnız biz yasadışı göç ile başa çıktık”

Münih Güvenlik Konferansı çerçevesinde Başbakan Boyko Borisov, Bavyera Başbakanı Markus Söder ile temasta bulundu.

Görüşme esnasında başbakan Borisov, Bulgaristan’ın yasadışı göç ile  başedebilen tek ülke olduğunu, gelirleri her yıl artırdığını vurgularken, gayrisafi yurtiçi hasılanın  % 3,7’lik daimi bir artış sağladığını, Alman yatırımcı sayısının arttığını, döviz yedeklerimizin olduğunu, savunma alanında ABD’den sonra yatırım sayısı bakımından ikinci sırada yer aldığımızı belirtti.

İki hükümet yöneticisi son yıllarda gerçekleştirilen yoğun siyasi temaslardan, içişleri, güvenlik ve turizm alanlarındaki hızlı ilişkilerden memnuniyetini dile getirdi.Başbakan Borisov bunun ardından Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeyer ile görüştü.

İkisi, Avrupa’nın meydan okumalar karşısında birleşik kalıp yurttaşlarına güvenlik ve ilerleme sağlaması gerektiği görüşünde birleşti, ikili temasları genişletme olanaklarını ele aldılar.

Başbakan Borisov, ülkemizdeki mükemmel iş yapma olanaklarını vurgulayarak, Bulgaristan’ın Bulgar ürünlerinin elektronik, elektroteknik, makine yapımı, iletişim teknolojileri sektörlerinde  Alman piyasasındaki varlığını artırma çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

(https://www.bghaber.org/bghaber/)

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler