12.8 C
Edirne
22:35 - 3 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

“Yalnız biz yasadışı göç ile başa çıktık”

Münih Güvenlik Konferansı çerçevesinde Başbakan Boyko Borisov, Bavyera Başbakanı Markus Söder ile temasta bulundu.

Görüşme esnasında başbakan Borisov, Bulgaristan’ın yasadışı göç ile  başedebilen tek ülke olduğunu, gelirleri her yıl artırdığını vurgularken, gayrisafi yurtiçi hasılanın  % 3,7’lik daimi bir artış sağladığını, Alman yatırımcı sayısının arttığını, döviz yedeklerimizin olduğunu, savunma alanında ABD’den sonra yatırım sayısı bakımından ikinci sırada yer aldığımızı belirtti.

İki hükümet yöneticisi son yıllarda gerçekleştirilen yoğun siyasi temaslardan, içişleri, güvenlik ve turizm alanlarındaki hızlı ilişkilerden memnuniyetini dile getirdi.Başbakan Borisov bunun ardından Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeyer ile görüştü.

İkisi, Avrupa’nın meydan okumalar karşısında birleşik kalıp yurttaşlarına güvenlik ve ilerleme sağlaması gerektiği görüşünde birleşti, ikili temasları genişletme olanaklarını ele aldılar.

Başbakan Borisov, ülkemizdeki mükemmel iş yapma olanaklarını vurgulayarak, Bulgaristan’ın Bulgar ürünlerinin elektronik, elektroteknik, makine yapımı, iletişim teknolojileri sektörlerinde  Alman piyasasındaki varlığını artırma çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

(https://www.bghaber.org/bghaber/)

Diğer Haberler

“Okullar, en az 14 Mayıs’ta tekrar açılacak”

Son Haber

Vatandaşların üçte ikisi, COVID-19’dan korkuyor

Son Haber

Uluslararası uçuşlara ve trenlere, yasak uzatıldı

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla