Yasağa rağmen akın ettiler. Pes dedirten görüntü!

06.03.2021 12:48

Edirne’de salgının önlenmesi amacıyla İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla halkın kullanımına geçici süreyle şerit çekilerek kapatılmasına rağmen Meriç Nehri kenarındaki mesire alanı vatandaşların akınına uğradı. Vatandaşlar buradan Yunus polisleri tarafından çıkarıldı.

Edirne’de salgının önlenmesi amacıyla İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla halkın kullanımına geçici süreyle şerit çekilerek kapatılmasına rağmen dün Meriç Nehri kenarındaki mesire alanı vatandaşların akınına uğradı. Vatandaşlar buradan Yunus polisleri tarafından çıkarıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan risk haritasında Edirne’nin çok riskli iller grubunda bulunmasının ardından İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni tedbirler alarak halkın yoğun olarak kullandığı Tunca ve Meriç nehri kıyıları, Bosnaköy ve NATO Köprüsü bölgesi, Tavuk Ormanı ve Kent Ormanını halkın kullanımına geçici olarak kapattı. Kurul kararının ardından emniyet ve belediye ekipleri de yasaklanan alanları şerit çekerek kapattı.

Meriç Nehri kenarındaki protokol evinin yanında bulunan mesire alanı da şeritlerle kapalı olmasına rağmen, onlarca kişi bu alana akın etti. Bölgede denetimlerde bulunan Yunus ekipleri burada bulunan onlarca vatandaşı mesire alanından uyararak çıkardı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler