Yumurtalar tokuşturuldu

06.05.2022 18:01

Kakava Hıdırellez Şenlikleri kapsamında Saraçlar Caddesi’nde renkli yumurtalar tokuşturularak niyetler çekildi. Etkinliği izleyen vatandaşlar çalınan 9/8’lik şarkılar eşliğinde doyasıya eğlendi.

Yumurtalar tokuşturuldu

Kakava Hıdırellez Şenlikleri kapsamında Saraçlar Caddesi’nde renkli yumurtalar tokuşturularak niyetler çekildi. Etkinliği izleyenler vatandaşlar çalınan 9/8’lik şarkılar eşliğinde doyasıya eğlendi.

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen Kakava Hıdırellez Şenlikleri, Saraçlar Caddesi’nde gerçekleştirilen renkli yumurta tokuşturma ve niyetlerin çekilmesiyle devam etti.

Edirne Belediye Bandosu’nun konseri ile başlayan etkinlikte, müziğin ritmi ile vatandaşlar çalan ezgilere eşlik ederek doyasıya eğlendi. Konserin ardından Edirne Valisi Ekrem Canalp eşi Dr. Ayten Canalp ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da eşi Esra Gürkan ile birlikte sahne çıktı. Vali Canalp ve Başkan Gürkan burada eşleri ile birlikte rekli yumurtaları tokuşturarak niyet çekti.

Çekilen niyetlerin okunmasının ardından konuşan Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Hıdırellez’iniz kutlu olsun, bereketli olsun, huzur, barış, bolluk getirsin” şeklinde konuştu.

Etkinlik halk oyunları gösterisi ile son bulurken, Saraçlar Caddesi’ne konulan ve üzerinde ‘Edirne Kakava Hıdırellez Atırası’ yazılı tabela önünde vataşdaşlar bol bol fotoğraf çektirdi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler