Yunanistan karantinaya girmeye hazırlanıyor

05.11.2020 11:27

Yunanistan'da vakaların endişe verici artışın ardından ülke alarm konumuna geçti. Hükümetin ülke geneli için geçerli olacak karantina ilan etmesi gündemde.

Yunanistan karantinaya girmeye hazırlanıyor

Yunanistan’da vakaların endişe verici artışın ardından ülke alarm konumuna geçti. Hükümetin ülke geneli için geçerli olacak karantina ilan etmesi gündemde.

milletgazetesi.gr’nin haberine göre; Yunanistan’da son 24 saatte açıklanan rekor vaka sayısından sonra ülkenin tamamının karantinaya girmesi gündeme geldi. Ulusal basına yansıyan haberlerde, Cuma gününden itibaren ülkenin karantinaya girebileceği iddia edildi.

Ülkede 4 Kasım Çarşamba günü itibarıyla koronavirüs vakalarına 2646 kişi daha eklendi. Böylece salgın başlangıcından bu yana en yüksek günlük vaka sayısına ulaşılmış oldu.

Vakaların endişe verici yayılma hızının ardından ülke alarm konumuna geçti. Hükümetin ülke geneli için geçerli olacak karantina ilan etmesi gündemde.

Haberlere göre ülkede hızla yayılan koronavirüs için açıklanan tedbirler yetersiz kalınca Başbakan Miçotakis Cuma günü yeni önlemler açıklayacak. Başbakanın ülke genelini kapsayacak karantina ilan etmesi bekleniyor.

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler