Yunus Emre Enstitüsü’nün Kültürü Hisset Serisi Arnavutluk ile Başladı

17.03.2021 13:40

Dünyanın 50 ülkesindeki 60 merkezi ile Türkçe öğretimi ve kültür ve sanat faaliyetleri gerçekleştiren Yunus Emre Enstitüsü, hizmet verdiği ülkelerin kültür ve sanatını dünyaya tanıtmak amacıyla yeni bir adım attı.

Yunus Emre Enstitüsü’nün Kültürü Hisset Serisi Arnavutluk ile Başladı

Zambak.ba’da yer alan habere göre; Dünyanın 50 ülkesindeki 60 merkezi ile Türkçe öğretimi ve kültür ve sanat faaliyetleri gerçekleştiren Yunus Emre Enstitüsü, hizmet verdiği ülkelerin kültür ve sanatını dünyaya tanıtmak amacıyla yeni bir adım attı.

Bu kapsamda Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Dijital Kültür Merkezi tarafından hazırlanan “Kültürü Hisset” belgesel serisinin ilki, Arnavutluk’ta çekildi.

Belgeselde Arnavutluk’un tarihi ve doğal zenginliklerinin yanı sıra Yunus Emre Enstitüsü’nün ülkedeki faaliyetlerine de ışık tutuluyor.

Arnavutluk’ta 2009 yılında kurulan Tiran Yunus Emre Enstitüsü ve 2021’de kurulan İşkodra Yunus Emre Enstitüsü vasıtasıyla binlerce kişinin Türkçe öğrenmesine vesile olmanın yanı sıra kültür, sanat, tarih ve bilim sahalarında zengin faaliyetler gerçekleştiren Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye ve Türk kültürünün tanıtımında önemli bir rol üstleniyor.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler