Yürek sızlatan görüntü

12.04.2020 18:48

Edirne’de sokağa terk edilip günledir hasta olan atı çocukların su verip ayağa kaldırmaya çalışması görenleri duygulandırdı.

Sahibi tarafından sokağa terk edilen hasta at günlerdir Acı Çeşme Mezarlığı yanındaki boş alanda can çekişiyor. Bu durumu gören küçük yaştaki çocuklar atı hayata döndürmek için ot ve su ile beslemeye çalıştı. Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de hasta ata ağrı kesici iğne yaptı. Ancak atın sahibin yanında olmaması sebebiyle atın uyutulması veya başka tedavinin uygulanmasının mümkün olmadığı öğrenildi. Kentte fayton gibi birçok işte kullanıldıktan sonra atların bu şekilde sokağa terk edilmesi özellikle hayvan severlerin tepkisine yol açıyor.

“ÇOK ÜZÜLÜYORUM”

Hasta atın günlerdir bu şekilde olduğunu ve çok üzüldüğünü anlatan Yağız Ö., isimli çocuk, “3 günden beri at burada yatıyor. Hep ayağa kalmaya çalışıyor. Ot yedirip su verdik ama yine de ayağa kalkamadı. Burada hayvanlara hep böyle davranıyorlar, sokağa bırakıyorlar. Ben buna çok üzülüyorum” şeklinde konuştu.

Hüsnü Sarıgül

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler