5 FETÖ şüphelisinden 4’ü tutuklandı

02.10.2021 12:20

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde, FETÖ üyeliğinden yargılamaları devam ederken hükmün kesinleşmesi süreci tamamlanmak üzere olan ve yasa dışı yollarla Yunanistan'a geçme hazırlığı yaparken yakalanan 5 şüpheliden 4'ü tutuklandı.

5 FETÖ şüphelisinden 4’ü tutuklandı

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde, FETÖ üyeliğinden yargılamaları devam ederken hükmün kesinleşmesi süreci tamamlanmak üzere olan ve yasa dışı yollarla Yunanistan’a geçme hazırlığı yaparken yakalanan 5 şüpheliden 4’ü tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, bir grup FETÖ üyesinin Edirne üzerinden Yunanistan’a kaçacağı bilgisine ulaştı.

Ekipler, yaptıkları çalışma sonucu durdurdukları bir araçta, meslekten ihraç edilmiş öğretmen M.K, eski askeri okul öğrencisi Z.K, eski astsubay Y.S ve İ.Y ile F.A’yı yakaladı. Araçta şişme bot, kürek ve hava pompası ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerin FETÖ üyeliğinden yargılamalarının devam ettiği ve hükmün kesinleşmesi sürecinin tamamlanmak üzere olduğu belirtildi.

Şüphelilerden M.K, Y.S, İ.Y, Z.K. çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanırken F.A. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler