Batı Trakya’da sahte Covid-19 test belgesi hazırlayan çete yakalandı!

25.11.2021 23:10

Batı Trakya'nın Meriç bölgesinde sahte Covid-19 testi ve belgeleri hazırladıkları iddia edilen 16 kişi gözaltına alındı.

Batı Trakya’da sahte Covid-19 test belgesi hazırlayan çete yakalandı!

Sofulu kentinde sahte Covid-19 testi ve belgeleri hazırladıkları iddia edilen ve aralarında polis, asker ve eczacılarında bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı.

Millet Gazetesi’nde yer alan habere göre; Türkiye ve Bulgaristan sınır kapıları ile Sofulu kentinde bir soruşturmayı yürüten polis, vatandaşlara sahte Covid-19 testi ve negatif test belgeleri hazırlayarak satan çetenin içinde bulunan 2’si polis, 8’i asker olmak üzere aralarında eczacılarında bulunduğu 16 kişiyi gözaltına alarak soruşturma başlattı.

EMNİYET MÜDÜRÜDE GÖZALTINDA

Gözaltına alınan kişilerin özellikle gümrük kapılarında hızlı test sertifikalarında sahtecilik yaptıkları belirlenen ve Türkiye-Yunanistan Hudut Kapıları’nda görevli biri emniyet müdürü olmak üzere iki polis ve sekiz askeri gözaltına aldı.

Yapılan soruşturmanın devamında ise Soufli ve Orestiada kentlerindeki eczacılarında aralarında bulunduğu 6 kişinin de olaya aracılık yaptığı belirlendi.

OLAYLA İLGİLİ GÖZALTI SAYISI ARTABİLİR

Emniyet güçlerinin gözaltına alınan 16 kişiyi bugün Orestiada Cumhuriyet Savcılığı’na sevk ettikleri olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği ve gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler