19.5 C
Edirne
08:17 - 10 Ağustos 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

BSP, hükümet hakkında yeni bir gensoru önergesi verecek

Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) Genel Başkanı Korneliya Ninova, Gorna Oryahovitsa (Yukarı Rahova) şehrinde düzenlenen BSP Gorna Oryahovitsa İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada Bulgaristan İçin BSP İttifakı’nın yolsuzlukla mücadelede başarısızlık gerekçesiyle hükümet hakkında yeni bir gensoru önergesi sunacağını duyurdu.

Ninova,”Bir grup milletvekilimiz, mevcut hükümet döneminin sonuna kadar Meclise sunacağımız yolsuzlukla mücadelede başarısızlık gerekçesiyle hükümet hakkında ikinci gensoru önergesinin gerekçe bölümünü hazırlıyor” diye izah etti.

BSP lideri, ”Biz daha önce böyle bir mücadele yürüttük. Yeni somut örneklerle tekrar mücadele edeceğiz. Ben ekoloji alanında yaşanan olayları ilk sıraya koyuyorum. Son aylarda yolsuzluk örnekleri çok çeşitlidir – su ve kanalizasyon sektöründe, inşaat sektöründe” diye belirtti.

Sol parti lideri, İçişleri Bakanlığı (MVR) Organize Suçlarla Mücadele Genel Müdürlüğünde (GDBOP) üst düzey yöneticilerin tutuklanmasıyla ilgili olarak mahkeme kararlarının beklenmesi gerektiğini söyledi. Ninova,”Bunlar iyi eylemler, iyi adımlar, ama nihai mahkumiyet kararlarını beklemeliyiz. O zaman gerçek adalet olacak” dedi.

BSP lideri, son video ve SMS iletişim skandallarının bir işaret değil, ülkenin perde arkasındaki güçler tarafından yönetildiğinin kanıtı olduğunu vurguladı.

Kaynak:(kircaalihaber.com)

Diğer Haberler

Başbakan Borisov istifa etmeyecek

Mutlu Akbaşak

Bulgaristan’da polis ülkedeki ablukaları kaldırdı

Mutlu Akbaşak

Bulgaristan’da radyoaktif atıklar yakılmıyor

Mutlu Akbaşak

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla