Bulgaristan’da önlemlerin aşama aşama gevşetilmesi öngörülüyor

23.01.2021 16:29

Bulgaristan Sağlık Bakanı Prof. Kostadin Angelov, Varna ziyareti esnasında “Aşama aşama sektörlerde önlemlerin gevşetilmesini öneriyoruz. Şimdi “Kültür” ve “Spor” alanlarında önlemleri hafifletiyoruz. Ardından eğilimi takip edeceğiz” dedi ve sonraki adıma varmadan önce 14 gün boyunca ülkedeki salgın durumunu takip edeceğini ekledi.

Bulgaristan’da önlemlerin aşama aşama gevşetilmesi öngörülüyor

bnr.bg’nin haberine göre; Bulgaristan Sağlık Bakanı Prof. Kostadin Angelov, Varna ziyareti esnasında “Aşama aşama sektörlerde önlemlerin gevşetilmesini öneriyoruz. Şimdi “Kültür” ve “Spor” alanlarında önlemleri hafifletiyoruz. Ardından eğilimi takip edeceğiz” dedi ve sonraki adıma varmadan önce 14 gün boyunca ülkedeki salgın durumunu takip edeceğini ekledi.

Prof. Kostadin Angelov, okullardaki öğretmen ve diğer personelden, yaşlı bakım evlerinde kalanların en az yüzde 30’unun Covid-19 aşısı yaptırmak istediğini bildirdi.

Sağlık Bakanı’nın sözlerine göre Kuzeydoğu Bulgaristan’da aşı uygulamanın ilk etabı Ocak sonuna kadar tamamlanacak, ikinci etap ise Şubat ayının başında başlayacak.

Gerekli aşılar dondurucu dolaplarda hazır bekletiliyor, diye belirtti Bakan Angelov.

Prof. Angelov, “ülkemize gelen aşıların azalması durumunda bile yaklaşık 2 milyon doz alacağız, bu doz ise Bulgaristan için yeterli” dedi ve ülkede 8 kişide İngiliz tipi Covid-19 tespit edildiğini doğruladı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler