Bulgaristan’da seçimlerde partilerin pusulalardaki numaraları belli oldu

13.10.2021 12:58

Bulgaristan'da Merkez Seçim Komisyonu, 14 Kasım 2021’de düzenlenecek seçimler için cumhurbaşkanı ve cumhurbaşkanı yardımcısı ve parlamento seçimleri için oy pusulası numaralarını kura çekimi ile belirledi.

Bulgaristan’da seçimlerde partilerin pusulalardaki numaraları belli oldu

Bulgaristan’da Merkez Seçim Komisyonu, 14 Kasım 2021’de düzenlenecek seçimler için cumhurbaşkanı ve cumhurbaşkanı yardımcısı ve parlamento seçimleri için oy pusulası numaralarını kura çekimi ile belirledi.

BNR Türkçe’de yer alan habere göre; Kura çekiminin yapıldığı odada partiler, koalisyon ve adaylıkları sunan icra komiteleri temsilcileri de yer aldı.

Cumhurbaşkanı Rumen Radev ve Cumhurbaşkanı İliyana Yotova seçim kampanyasına 6 numara ile katılacak.

Cumhurbaşkanı adayları Prof. Anastas Gercikov ve Nevyana Miteva 15 numara, Lozan Panov ve Mariya Kasimova – Moase 19 numarada.

DPS (HÖH) partisinden Mustafa Karadayı 17 numarada, 1 numara ise icra komitesi olarak aday sunulan Yolo Denev ve Mario Filev’e çıktı.

Erken Parlamento seçimlerinde GERB-SDS koalisyonu 32 numara, “Bulgaristan için BSP” 33, “İma Takıv Narod” 24, “Demokratik Bulgaristan” 30, “Prodıljavame promyanata” – “Değişime devam ediyoruz” 25, DPS 17 numarada olacak.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler