Bulgarlar, Ukrayna’daki savaş eylemlerini protesto etti

27.02.2022 18:12

Bulgaristan'da yaklaşık 200 kişi Ukrayna’yı destek için Cumhurbaşkanlığı binası önünde toplandı ve Bulgaristan hükümetini, askeri çatışmayla ilgili kararlı bir duruş sergilemeye çağırdı.

Bulgarlar, Ukrayna’daki savaş eylemlerini protesto etti

Bulgaristan’da yaklaşık 200 kişi Ukrayna’yı destek için Cumhurbaşkanlığı binası önünde toplandı ve Bulgaristan hükümetini, askeri çatışmayla ilgili kararlı bir duruş sergilemeye çağırdı.

BNR Türkçe’de yer alan habere göre; Eyleme katılanlar, Ukrayna’nın kadınları ve çocuklarına yönelik kriz merkezi de oluşturulacak. Protestocular, Ukrayna’da hayatları tehlikede olan, ateş altındaki yakınları için endişeliler.

Burgas ve Plovdiv’de de Ukrayna ile dayanışma eylemleri düzenlendi. Daha sonra “Amnesty International – Bulgaria” tarafından düzenlenen dayanışma ifadesi olarak, Bulgaristan’daki Ukrayna Büyükelçiliği önüne çiçekler, sarı laleler ve oyuncaklar bırakıldı. Eyleme katılanlar Ukrayna’da düzenlenen askeri operasyonda hayatını kaybedenlerin anısına mumlar yaktı ve mesajları “Halkların Ukrayna’ya ve insan haklarına saygısı” oldu.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler