Ekonim kurtarma paketine onay verildi

23.07.2020 15:52

Ekonim kurtarma paketine onay verildi

Salgın sonrası ekonomik kurtarma paketine yönelik yasa tasarısı Bakanlar Kurulu’ndan geçti. Ekonomik kurtarma paketinde, emeklilik fonundan yüzde 10’luk miktarın kullanılma imkanı da öngörülüyor.

Başbakan Avdullah Hoti himayesinde düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısında salgın sonrası ekonomik kurtarma paketine yönelik yasa tasarısına onay verildi. Bakanlar Kurulu toplantısı ardından Başbakan Hoti ve
Maliye Bakanı Hykmete Bajrami kameralar karşısına çıktı. Salgın sonrası ekonomik toparlanma paketi için önemli bir adım atıldığını belirten Başbakan Hoti, tasarının Meclise gönderildiğini ve biran önce genel kurul gündemine alınmasını beklediğini kaydetti.
Maliye Bakanı Hykmete Bajrami, “ekonomik kurtarma paketi ile şirketlerin vergi ödemelerinin önümüzdeki iki yıl için ertelenmesi ile emeklilik fonundaki birikimin yüzde 10’luk oranının kullanılabilmesi öngörülüyor” dedi.
Bakan Bajrami, yasa tasarısının Mecliste kabul edilip yürürlüğe girmesiyle birlikte halkın dört aylık süre zarfında emeklilik fonundaki yüzde 10’luk birikimlerini kullanabileceklerini ifade etti.
Yasa tasarısı ile, emeklilik fonu yasası, kamu mali yönetimi yasası, Vergi İdaresi Yasası ve Kosova Özelleştirme Dairesi Yasası’nda değişiklikler yapılacak.

Kaynak:(http://www.kosovaport.com)

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler