Elektrikli çöp toplama makinesi alındı

20.10.2021 15:29

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, çevre temizliğinde kullanılmak üzere 5 elektrikli çöp toplama makinesi aldı.

Elektrikli çöp toplama makinesi alındı

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Çevre ve Deniz Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde alınan elektrikli çöp toplama araçlarını inceledi.

Albayrak, yaptığı açıklamada, belediye olarak çevre temizliğine büyük önem verdiklerini söyledi.

Çevreye duyarlı hizmet anlayışı ile 11 ilçede gerçekleştirdikleri temizlik çalışmalarında kullanmak üzere elektrikli çöp toplama makinesi aldıklarını belirten Albayrak, ”Çevre dostu Tekirdağ’ımızda vatandaşlarımızın huzurla dolaşacağı temiz cadde ve meydanlara sahip olmaları için, çevre temizliği çalışmalarında gücümüze güç kattık. Yeni alınan araçlarımızın şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Yeni alınan temizlik makineleri, elektrik enerjisiyle çalıştığı için sıfır emisyon çevre dostu araç olma özelliğine sahip. 240 litre çöp toplama haznesine sahip araçlar, sessiz çalışır ve toz toplama filtre sistemi sayesinde toz üretmez. Ayrıca ergonomik yapısı ile büyük araçların çalışması mümkün olmayan alanlarda sigara izmariti, çekirdek kabuğu vb. çöplerin vakum yöntemiyle toplanmasını sağlar.

Kaynak: Anadolu Ajansı

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler