Elektronik Özürlü Sağlık Kurulu Raporu Sistemi Uygulaması

15.10.2020 16:53

Elektronik özürlü sağlık kurulu raporu sistemi uygulaması devreye giriyor. Hastalar başvurularını elektronik ortamda yapabilecekler, ancak yine de kağıt üzerinde başvuru yapma imkanı olacak.

Elektronik Özürlü Sağlık Kurulu Raporu Sistemi Uygulaması

www.kircaalihaber.com’da yer alan haber de, Sağlık Bakan Yardımcısı Jeni Naçeva, basına yaptığı açıklamada, “Elektronik sistem, özürlü sağlık kurulu raporu alması gereken vatandaşlara yardımcı olacak. Özürlü insanlar sistem aracılığıyla özürlü sağlık kurulu raporlarının yenilenmesi için başvuruda bulunabilirler, bildirimler de elektronik ortamda yapılacak. Sistemin devreye girmesiyle birlikte Özürlü Sağlık Kurulu tarafından hazırlanan tüm raporlar devlet kurumlarının erişimine açık olacak. Sistem üzerinden bir rapora itiraz dilekçesi de verilebilir. Belgelerin elektronik olarak sunulması durumunda kişinin hazır bulunması yalnızca özürlü sağlık kurulu raporunun yenilenmesi için muayene edilmesi gerektiği durumlarda gerekebilir” diye bildirdi.

Naçeva, “Sağlık tetkiklerinin yapılması gerektiğine karar verildiğinde elbette kişinin o zaman ya aile hekimini ya ilgili laboratuvarı ya da sağlık tetkiklerinin yapılacağı ilgili tedavi kurumunu ziyaret etmesi gerekecek” dedi.

Aile hekimleri sevk belgesini yeni elektronik özürlü sağlık kurulu raporu sistemi üzerinden verecek.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler