Felaketzedelerle görüştüler

15.01.2021 11:52

Pazartesi ve Salı günleri yağan şiddetli yağmurlarda Gümülcine Belediyesi’ne bağlı Karagözlü köyünün bazı sakinleri de büyük zarar gördü.

Felaketzedelerle görüştüler

https://milletgazetesi.gr’de yer alan haber de, Gümülcine Belediyesi ana muhalefet kanadı “Ortak Vizyon” Listesi Başkanı Antonis Gravanis, seçilmiş meclis üyeleriyle Karagözlü köyünü ziyaret ettiler.

Zararları yerinde gören ana muhalefet ekibi, felaketzedelere geçmiş olsun dileklerini iletti ve onlardan zararlar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra felaketzedelere yaşanan sorunların kısa sürede ele alınması, gerekli teknik müdahalelerin yapılması ve zararların tazmini için girişimde bulunacağını belirtti.

Başkan Gravanis, zararların Gümülcine Belediyesi tarafından belediye bünyesinde faaliyet gösteren Olağanüstü Sosyal Yardım Kurumu tarafından karşılanmasını talep etmektedir.

Belediyede doğal afetler için ayrılan 15 bin evroluk bütçenin olduğunu, bu bütçenin kullanılarak Karagözlü köyünde malları zarar gören vatandaşların tüm ihtiyaçların karşılanabilmesi önerdi.

Ayrıca, bu konular için ayrılan bütçenin de arttırılması gerektiğini vurguladı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler