Geleceğin yöneticileri bu uygulamayla öne geçecek

12.02.2021 15:48

Beykoz Üniversitesi, işletme öğrencilerini iş dünyasına simülasyonlu işletme oyunuyla hazırlayacak.

Geleceğin yöneticileri bu uygulamayla öne geçecek

Tüm bölümlerinde uygulamalı eğitime önem veren Beykoz Üniversitesi, Game Solution Ag. ile yaptığı iş birliği sonucunda, İngilizce ve Türkçe eğitim verilen İşletme bölümlerinin müfredatlarına “İşletme Simülasyonu” ve “Business Simulation” derslerini ekledi.

İşletme bölümü öğrencileri, şirket kurmaktan pazar araştırması yapmaya, müşteri yönetiminden fiyatlandırmaya kadar birçok konuyu simülasyon oyunuyla uygulamalı öğrenme olanağı bulacaklar.

Beykoz Üniversitesi, geleceğin iş insanlarını bilgisayar tabanlı işletme simülasyonu oyunuyla yetiştirecek.

Beykoz Üniversitesi, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi ve Game Solution Ag. arasında yapılan iş birliği kapsamında; İngilizce ve Türkçe eğitim verilen İşletme bölümlerinin müfredatlarına 6. Yarıyılda “İşletme Simülasyonu” ve “Business Simulation” dersleri eklendi.

Beykoz Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi İşletme Bölümü öğrencileri simülasyonlu eğitimler sayesinde, işletme yönetimine yönelik yetkinliklerini geliştirebilecekler. Bu ders kapsamında üçüncü sınıf öğrencileri, öncelikle simülasyon oyunu üzerinde gruplar halinde işletmeler kuracaklar.

Şirketleri için hazırladıkları pazar araştırma raporlarından hareketle, ne kadar ürün üretmeleri, hangi müşteriler ile çalışmaları gerektiğinden ürünlerin fiyatlandırılmasına kadar birçok kararı kendileri alıp; yönetim, üretim, pazarlama, lojistik fonksiyonlarına ilişkin süreçleri uygulamalı olarak öğrenme şansına sahip olacaklar.

“ÖĞRENCİLER UYGULAYARAK ÖĞRENECEKLER”

Beykoz Üniversitesi’nin Game Solution Ag. ile yolu, üniversitenin akademik ve idari personeline yönelik düzenlenen simülasyon eğitimleriyle kesişti. Bu eğitim sonucunda elde edilen çıktılar; simülasyon destekli eğitimin işletme öğrencilerine de büyük katkı sağlayacağı fikrine yol açtı. Öğrencilerinin mezuniyet sonrasında iş hayatına hazırlanmasına önem veren Beykoz Üniversitesi, öğrencilerinin iş dünyasındaki süreçlere daha hakim olmalarını sağlamak için Game Solution Ag. ile iş birliğini geliştirmeye karar verdi.

EĞLENCELİ ÖĞRENMENİN YOLUNU GÖSTERİYOR

20 yıldır işletmelere eğitimler ve workshoplar sunarak, eğlenceli öğrenmenin olumlu etkilerini kurumlara aktaran Game Solution Ag., Türkiye’de ilk defa yükseköğretim alanında Beykoz Üniversitesi ile çalışacak. Game Solution Ag.’nin Ökonomikus® adlı işletme simülasyonu oyunu ile öğrenciler; nakit yaratma, varlık getirisi, büyüme ve değer gibi işletmeye ilişkin kavramları anlama ve uygulama imkanına sahip olacaklar.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler