İnsan Odaklı Hizmet üretiyor

21.09.2020 17:48

Süleymanpaşa Belediyesi, ev işlerini yapmakta zorlanan 65 yaş üzeri ve engelli vatandaşların ev temizliği ihtiyaçlarını özel ekiplerle yaparak vatandaşın yüzünü güldürüyor.

İnsan Odaklı Hizmet üretiyor

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, insan odaklı hizmet üreten Süleymanpaşa Belediyesi, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Evde Bakım ve Temizlik İşleri birimleri ile ev işlerini düzenli bir şekilde yerine getirmekte zorlanan vatandaşların yardımına yetişiyor.

Engelli ve 65 yaş üzeri vatandaşların evlerini düzenli olarak ziyaret eden ekipler, evlerde ihtiyaç duyulan her türlü temizlik ve bakım hizmetini yerine getirerek vatandaşların yaşam alanlarını temiz, sağlıklı ve yaşanabilir bir durumda teslim ederek, yaşam kalitelerini yükseltmeye katkıda bulunuyor.

Salgın öncesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara saç kesimi, tırnak bakımı, banyo gibi kişisel bakım hizmetlerinin de verildiği ancak salgın tedbirleri kapsamında, hem vatandaşların hem de çalışanların korunması amacıyla bu hizmetin geçici olarak askıya alındığı belirtildi.

Evde Bakım ve Temizlik İşleri birimi, her gün 5 evde, bir aylık süreçte ise 120 hanede evde temizlik hizmeti gerçekleştirdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler