Karadağ Cumhurbaşkanı Djukanovic, Kosova’da temaslarda bulundu

19.05.2022 13:26

Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Djukanovic, Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani Sadriu'nun davetlisi olarak Kosova'ya resmi ziyaret gerçekleştirdi.

Karadağ Cumhurbaşkanı Djukanovic, Kosova’da temaslarda bulundu

Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Djukanovic, Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani Sadriu’nun davetlisi olarak Kosova’ya resmi ziyaret gerçekleştirdi.

Balkan News’te yer alan habere göre; Karadağ Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Djukanovic Osmani ile baş başa görüşme yaptıktan sonra heyetler arası toplantıya katılacak.

Djukanovic’in hükümet binası bahçesine Kosova Cumhurbaşkanı ile dostluk ağacı dikeceği ve mevkdaşı ile kayıp şahıslara adanan anıtını ziyaret edeceği belirtildi.

Ziyaretin devamında Kosova Meclis Başkanı Gljauk Konjufac ile görüşecek Djukanovic, muhalefet partilerinin temsilcileriyle de görüşecek.

Ziyaretin ikinci gününde ise Djukanovic, KFOR üssünü ziyaret edecek ve İş Forumu’na katılacak.

Djukanovic, Osmani ile yaptığı görüşmeye dair sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Bu sıcak karşılama için Kosova Cumhurbaşkanı’na en içten teşekkürlerimi sunarım. Komşuluk politikasının en yüksek değerlerine dayanan, Avrupa ve Avrupa-Atlantik geleceğine ilişkin ortak bir vizyona gerçekten bağlı olan Karadağ, Kosova ile karşılıklı fayda, istikrar ve refah için iş birliği ve güven ilişkilerini inşa etmeye, güçlendirmeye devam ediyor.”

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler