Karadağlı kafe ve restoran işletmecilerinden aşı protestosu

10.08.2021 18:07

Karadağlı kafe ve restoran işletmecileri, 9 Ağustos Pazartesi günü başkent Podgoritsa'da koronavirüs salgını çerçevesinde alınan tedbirleri Maliye Bakanlığı'nın önünde protesto etti .

Karadağlı kafe ve restoran işletmecilerinden aşı protestosu

Karadağlı kafe ve restoran işletmecileri, 9 Ağustos Pazartesi günü başkent Podgoritsa’da koronavirüs salgını çerçevesinde alınan tedbirleri Maliye Bakanlığı’nın önünde protesto etti .

Balkan News’te yer alan habere göre; Turizm sektöründe çalışanların zorunlu aşı olma ve turistlerden aşı sertifikası isteme önlemlerinin değiştirilmesini isteyen işletmeciler, yetkililerle bu konu ile ilgili konuşmayı talep etti.

30 Temmuz’da getirilen tedbirlerle tüm kafe ve restoran işletmecilerin Kovid aşısı yaptırmış olması, veya negatif PCR ya da antijen testine sahip olması gerekiyor. Aynı koşullar kafe ve restoranlarda, gece kulüpleri ve diskolarda bulunanlar için de geçerli.

Maliye Bakanlığı’nın 6 Ağustos’ta hazırladığı rapora göre, Karadağ’da 192 bin yabancı bulunuyor.

Turistlerin koronavirüs aşı sertifikası zorunluluğu olmadan Karadağ’ı en çok ziyaret ettiği dönemde, kafe ve restoran işletmecilerden diğer sektörlerde geçerli olmayan tedbirlere uymaları bekleniyor.

Karadağ İşletmeciler Birliği Başkanı Nikola Buzdovan, yapılanın ayrımcalık olduğunu savundu. Buzdovan, çok sayıda insanın bu sektöre bağlı olduğu için bu durumun ülke ekonomisine de olumsuz yansıyacağını belirtti.

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler