Kırcaali’de üç tür uyuşturucu satıcısı yakalandı

02.07.2020 17:33

Kırcaali’de üç tür uyuşturucu satıcısı yakalandı

Kırcaali İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen uyuşturucu kaçakçılığına karşı özel bir polis operasyonunda il merkezinde yapılan arama ve araştırmada üç tür uyuşturucunun ele geçirilmesi sonucunda Kırcaali’den 42 yaşında bir erkek gözaltına alındı.

Uyuşturucu testi sonucunda 11.7 gram ağırlığında bir maddenin kokain, 1 gram ağırlığında toz bir maddenin amfetamin ve 1.15 gram ağırlığında bir maddenin metamfetamin olduğu tespit edildi.

26 Haziran 2020 Cuma günü yürütülen operasyon sırasında şahsın, 0.55 gram kokain dağıtımı yaptığı tespit edilmiştir. Kokain bulunduran ve dağıtımını yapan şahıs, 24 saatliğine göz altına alındı ve ardından Kırcaali Bölge Savcılığı kararıyla 72 saatliğine nezarethaneye götürüldü.

Tutuklanan şahsın dağıtım yapmak amacıyla yüksek riskli uyuşturucu bulundurma gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında arama ve el koyma işlemleri yapıldı, tanıklar dinlendi, dosyaya ekli maddi kanıtların türünün belirlenmesi için fiziksel ve kimyasal inceleme sonucunda bilirkişi raporu hazırlanmasına karar verilmesi bekleniyor.

Kırcaali Bölge Savcılığı’nın talebi üzerine mahkeme, sanığın tutuklu yargılanmasına karar verdi.

Kaynak:(www.kircaalihaber.com)

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler