Kosova’da Emeklilik Fonu protestosu

27.05.2022 11:11

Kosova Emeklilik Fonu’ndaki tasarruflardan  yüzde 30’a kadar para çekilmesine izin verilmesi talebiyle,  vatandaşları ve muhalefet milletvekilleri Hükümet binası önünde protesto düzenledi.

Kosova’da Emeklilik Fonu protestosu

Kosova Emeklilik Fonu’ndaki tasarruflardan  yüzde 30’a kadar para çekilmesine izin verilmesi talebiyle,  vatandaşları ve muhalefet milletvekilleri hükümet binası önünde protesto düzenledi.

Kosovaport’ta yer alan habere göre; Protestocular Hükümetten, Emeklilik Fonu’ndan yüzde 30’a kadar para çekilmesi önerisini kabul etmesini talep ederek, bu paraların hükümete değil, kendilerine ait olduğun hatırlatmasında bulundu.

Resmi adı “Trust” olan Emeklilik Fonu’na oy verin”, “Ter bizimdir, birikimimize izin verin”, “Emanet bizimdir, hükümetin değil” pankartları taşıyan vatandaşlar, önerinin geçmesiyle pahalılığa karşı mücadelenin kolaylaşacağı görüşünü savundular.

Protesto eyleminin  organizatörlerinden biri, önümüzdeki haftaya kadar “Trust” lehine oy çıkmaması durumunda  protestoların devam edeceği konusunda uyardı.

Protestocular, Kosova vatandaşlarının bu dönemde artan fiyatların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak Trust’tan para çekilmesini talep etti.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler