Kosova Vize Muafiyeti Koşullarını Yerine Getirdi

28.05.2021 16:14

Arnavutluk'un başkenti Tiran’ı ziyaret eden Almanya’nın Avrupa’dan Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth, Kosova’nın vize muafiyeti  şartlarını yerine getirdiği için Kosova’ya vize uygulamasının kaldırılması gerektiğini söyledi.

Kosova Vize Muafiyeti  Koşullarını Yerine Getirdi

KosovaPort’ta yer alan habere göre; Arnavutluk’un başkenti Tiran’ı ziyaret eden Almanya’nın Avrupa’dan Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth, Kosovalılara uygulanan vize  düzenlemesinin kaldırılması konusuna  değindi.

Roth, Avrupa Birliği’nin (AB) sözlerini tutması gerektiğini belirterek, Kosova’nın vize muafiyeti  şartlarını yerine getirdiği için Kosova’ya vize uygulamasının kaldırılması gerektiğini  sözlerine ekledi.

“Avrupa Birliği sözlerini tutmalı ve bunu öz eleştirisel  bir şekilde söylüyorum. Kosova’da vize muafiyetini,  Michael Roth istediği için değil, Komisyon şartların yerine getirildiğini belirlediği için uzun zaman önce yerine getirilmeliydi. Koşullar yerine getirildi, bu yüzden sözümüzü tutmalıyız” şeklinde açıklama yapan Roth,  “Avrupa Birliği’nin tüm ülkelerinin  sorumluluklarını üstlenmeleri gerektiği görüşünü savundu.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler