Kuzey Makedonya’da aşı tartışması

19.02.2021 15:02

Eski Sağlık Bakanı ve Gostivar Belediye Başkanı Arben Taravar'ın katıldığı bir televizyon programında Kuzey Makedonya'nın Kovaks sistemi üzerinden 800 bin değil 103 bin 200 aşı sipariş ettiği iddialarına Sağlık Bakan Yardımcısı Hasani'den yalanlama geldi. Hasani 800 bin aşı siparişi verildiğini ve bunun ülkeye parça parça geleceğini söyledi.

Kuzey Makedonya’da aşı tartışması

vardarpress.com’un haberine göre; Katıldığı bir televizyon programında Kuzey Makedonya Sağlık Bakan Yardımcısı Hasani ile tartışmaya giren Eski Sağlık Bakanı ve Gostivar Belediye Başkanı Arben Taravar, “Kuzey Makedonya Kovaks sistemi üzerinden 800 Bin değil 103.200 aşı sipariş etti” dedi.

Cevap olarak Hasani bunun doğru olmadığını, 800 Bin aşı sipariş edildiğini ve fakat dünya genelindeki aşı talebi nedeniyle tek parti halinde değil yıl içinde parça parça ülkeye geleceğini savundu.

Bu programla Makedonya’nın aşılama çalışmasını 2022 de tamamlanacağını savunan Taravar, isteyen herkes intenete yazarak Makedonya’ya ne kadar aşı ayrıldığını öğrenebilir dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler