Mecliste şok iddia!

05.02.2021 11:14

Süloğlu İYİ Parti İl Genel Meclisi Üyesi Hüseyin Erbay, Süloğlu’nda AK Parti kongreleri sonrası koronavirüs patlaması yaşandığını öne sürerek, Şafak Mahallesi’nin karantinaya alındığını, kongreye katılan 47 kişinin de testinin pozitif çıktığını iddia etti.

Süloğlu İYİ Parti İl Genel Meclisi Üyesi Hüseyin Erbay, Süloğlu’nda AK Parti kongreleri sonrası koronavirüs patlaması yaşandığını öne sürerek, Şafak Mahallesi’nin karantinaya alındığını, kongreye katılan 47 kişinin de testinin pozitif çıktığını iddia etti.

Edirne İl Genel Meclisi Şubat ayı oturumları devam ediyor. Meclis dün Mehmet Geçmiş başkanlığında toplandı. Mecliste önceki günlerdeki gibi yine pandemiye rağmen yapılan AK Parti kongreleri tansiyonu yükseltti. Gündem dışı söz alarak konuşan, İYİ Parti Süloğlu Meclis Üyesi Hüseyin Erbay pandemiye rağmen AK Parti’nin kongre yapmasını eleştirdi.

AK Parti’nin Süloğlu’nda yaptığı kongre sonrası bir mahallenin karantinaya alındığını iddia eden Erbay, “AK Parti’nin yapmış olduğu kongrelere ve bu kongrelerde katılımı yüksek göstermek uğruna İŞKUR üzerinden işe aldığınız insanları zorunlu olarak getirdiğiniz kongrelerinizde, kendi koyduğunuz kuralları hiçe sayarak kaç kişinin hayatını tehlikeye attınız. Yapmış olduğunuz kongreden kısa bir süre sonra İl Genel Meclis üyeliğini yaptığım, Süloğlu ilçemizde 300 kişilik Şafak Mahallesinde 72 pozitif vaka çıkmıştır ve hala vakaların artmasından dolayı endişe duyulmaktadır, şu anda mahalle karantina altındadır. Kongreye katılan 47 kişi pozitiftir.

“VEBALİNİ NASIL ÖDEYECEKSİNİZ”

Her ne kadar siz bu vakaların üstünü örtmeye çalışsanız da insanların üzerinde baskı kurup, gözdağı verseniz de bu yaptığınız kongreler, uymadığınız kuralların gerçeğidir. Bunun vebalini nasıl ödeyeceksiniz, vicdanlarınızı nasıl rahatlatacaksınız. 3 kişi bir araya geldiğinde maske ve mesafe diyen sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sağlık Bakanımıza sesleniyorum; bu kuralları uygulamayan esnafımıza ve vatandaşımıza cezalar kesilirken, hukukun üstünlüğü varsayılan ülkemizde, yapılmış ve yapılacak olan il ve ilçe kongrelerini düzenleyen ve katılan kişilere. İnsan hayatını tehlikeye atmaktan niye cezai işlem uygulamıyorsunuz. Bu duyarsızlıktan dolayı, Süloğlu’nda yaşayan, günlük işlerde çalışarak evine ekmek götüren Roman vatandaşlarımızın karantina süresince yaşayacakları olumsuzluk ve mağduriyetlerini nasıl karşılayacaksınız.”

Erbay’a cevap veren AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut da “Sen nerden biliyorsun. Kongreye siz gelmiyorsunuz ki! biz gidiyoruz. Senin eleştirilerin yanlış” ifadelerini kullandı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler