Mestanlı’da bin 500 pişi dağıtıldı

12.05.2021 20:50

Müslümanların iki büyük bayramından biri olan Ramazan Bayramı'nın Arefe gününde Momçilgrad (Mestanlı) merkezinde bin 500 pişi dağıtıldı.

Mestanlı’da bin 500 pişi dağıtıldı

Müslümanların iki büyük bayramından biri olan Ramazan Bayramı’nın Arefe gününde Momçilgrad (Mestanlı) merkezinde bin 500 pişi dağıtıldı. Pişi dağıtımı, Hak ve Özgürlükler Hareketi ilçe teşkilatının girişimiyle bu yıl ikinci kez gerçekleştirildi.

Kırcaali Haber’de yer alan habere göre; Pişiler, yerli usta aşçılar tarafından yerinde hazırlandı ve pişilerin tadına bakmak isteyen herkes şehir merkezinde yer alan Nuri Adalı Parkında kurulan çadırdan alabildi. Pişi dağıtımına Belediye Başkanı İlknur Kazim de katıldı.

İlknur Kazim, “Bugün Rodoplar’da hala yaşatılan eski bir geleneği takip ediyoruz – Arefe gününde yiyeceklerimizi bir başkasıyla paylaşma geleneği. Momçilgrad halkı, en lezzetli pişileri hazırlama becerisi ile tanınır. Koşullar elverdiğinde bunu bir festivale dönüştürme fikrimiz var. Böylelikle Bulgaristan’ın her yerinden ve yurt dışından insanların Momçilgrad ilçesi sakinlerinin yaşam tarzı ve gelenekleriyle tanışmalarına yardımcı olacağız” diye kaydetti.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler