Müftü İbrahim Şerif’in “makam gaspı” davası ertelendi

07.10.2021 18:13

Makam gaspı suçlamasıyla Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif aleyhinde açılan, bugün Selanik 3. Asliye Ceza Mahkemesinde görüşülmesi gereken dava ertelendi

Müftü İbrahim Şerif’in “makam gaspı” davası ertelendi

Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif’e 2017 yılında Gümülcine’nin Alankuyu mahallesinde düzenlenen toplu sünnet merasimine katıldığı için aleyhinde makam gaspı suçlamasıyla dava açılmıştı.

Millet Gazetesi’nden yer alan habere göre; Selanik 3. Asliye Ceza Mahkemesinde bugün görüşülmesi gereken duruşma, iddia makamı şahidinin mazeretli olarak duruşmaya katılmaması nedeniyle mahkeme tarafından 8 Aralık 2021 tarihine ertelendi.

Aleyhinde açılan davanın görüşülmesi için Selanik’te bulunan Müftü İbrahim Şerif’i duruşma salonunda Selanik Müslümanları Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Osman İsmailoğlu yalnız bırakmadı.

Ayrıca, anavatan Türkiye’den İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nden Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik Korkusuz başkanlığında akademisyen ve hukukçulardan oluşan bir grup da ertelenen davayı takip etmek için Selanik şehrindeydi.

Davanın ertelenmesiyle ilgili Müftü İbrahim Şerif kişisel twitter hesabından paylaşım yaptı.

Müftü İbrahim Şerif “makam gaspı” suçlamasıyla açılan ve ertelenen dava ile ilgili olarak, “Alankuyu mahallesi sakinleri kardeşlerimizin toplu sünnet törenine katlmamızın Selanikteki bu günkü duruşmamız iddia şahidinin hastalığından dolayı rapor alıp mahkemeye gelmemesi dolaysıyla ,mahkeme savcı tarafından 8 Aralık 2021 tarihine ertelenmiştir.Hayırlısı Allah’tan.” paylaşımını yaptı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler