Okulların zilleri, 1 Şubat’ta yeniden çalabilir

19.01.2021 15:39

Okulların zilleri, 1 Şubat’ta yeniden çalabilir

https://milletgazetesi.gr’de yer alan haber de, Yunanistan’da son dönemde günlük vakalarda belirli bir standardın yakalanmasıyla hükümet, perakende mağazaların, berber, kuaför ve güzellik salonları gibi iş yerlerin yeniden açılmasına izin verdi. Hükümetin şimdiki hedefi uzaktan eğitimi noktayıp ortaokul ve liseleri yeniden açmak.

Hükümetin sağlık kurulunda yer alan uzmanlarla birlikte ortaokul ve liselerin yeniden açılması konusunda masaya yatırdığı ilk tarih 25 Ocak’tı. Ancak, şimdilik bu tarihte orta ve liselerin açılması mümkün görünmüyor gibi.

Hükümetin ve uzmanların okulları yeniden açmak için değerlendirdikleri tarih 1 Şubat’tır. Bu tarihin masada olmasının nedeni ise, Pazartesi itibariyle mağazaların yeniden açılmasıyla artacak hareketlilik sonrası gelecek günlerde vakalarda artış olup olmayacağını görmektir. Bunun için 15 günlük bir süreç izlenecek.

Günlük vakalarda ciddi artış olmaması halinde ortaokul ve liselerde yeniden zil sesini duymak için muhtemel tarih 1 Şubat olacak gibi görünüyor.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler