Otobüslere bisikletler için özel gövde montajı

25.04.2021 13:43

Sofya’da dağ bisikletçiliği tutkunları Vitoşa dağı bisiklet yollarına artık daha hızlı ve daha ucuza ulaşabilecek.

Otobüslere bisikletler için özel gövde montajı

https://bnr.bg/’de yer alan haber de, bu önümüzdeki aydan itibaren dağa giden iki toplu taşıma hattındaki beş otobüse bisikletler için özel gövde yerleştirildikten sonra mümkün olacak.

Fikir, Spasi Sofya örgütüne ait ve sadece birkaç gün önce Sofya Belediye Meclisi tarafından onaylandı. BNR’ye konuşan Spasi Sofya örgüt temsilcisi Andrey Zografski, “Özel gövdelerin konulmasıyla dağ bisiklet sporları tutkunlarına, toplu taşıma sayesinde dağın yüksek noktalarına daha kolay ulaşımı sağlanacak. Vitoşa dağında birkaç çeşit dağ bisikletçiliği yapılabilir. Güzergahın tipine göre – tepe inişi, enduro (dayanıklılık) veya arazi sürüşü gibi birçok parkur var” dedi.

Örgüt üyeleri bu fikrin gerçekleşmesiyle Sofya’nın en değerli varlıkları arasında olan doğa parkının sürdürülebilir gelişimi için atılan önemli bir adım olduğuna inanıyor. Belediye Meclis üyesi Boris Bonev “Vitoşa dağını olabildiğince erişilebilir hale getirmemiz gerekiyor ve bu karar araç trafiğini hava kirliliğini ve doğa parkındaki kargaşayı azaltacak. Bu şekilde orada geçirilen zaman daha keyifli, erişilebilir ve yeşil olacak” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler