10 C
Edirne
19:15 - 11 Aralık 2019
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Spor

Pehlivanlara kispet hediye etti

Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran belediye adına 6 yıldır güreşen sporculara kispet ve pıtpıt hediye etti.

 

Makamında Süloğlulu sporcuları misafir eden Ormankıran Tarihi Kırkpınar, Elmalı ve Kurtdereli Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesinde, Süloğlu Güreş Takımı sporcularına destek oldu.

 

Makamında güreşçilerle sohbet eden Ormankıran, “Süloğlu Belediyesi olarak 6 yıldır ata sporumuz olan güreşe ve güreşçiye her zaman destek oluyoruz. Süloğlu tarihte önemli pehlivanlar yetiştirmiş bir yerdir. Şuanda da minder güreşlerinde ilçemizi Türkiye’de temsil eden Şampiyonlar bulunmaktadır. Bu gurur hepimizindir. İlçemizde yetişen gençlerimizin ve çocuklarımızın başarıları bizleri mutlu etmektedir. Bu Başarı tüm Süloğlu’nundur. Bizlerin dışında çocuklarımızın bir araya gelmesi için emek veren hocamıza, milli eğitim müdürlüğümüze ve tüm destek olan kurum kuruluşlara teşekkür ederim” dedi.

 

“SÜLOĞLU’NDAN KıRKPINAR’DA 20 PEHLİVAN GÜREŞECEK”

 

Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Süloğlu’ndan 20 Pehlivanın güreşeceğini belirten Ormankıran, “Başta balkanlar olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında başarılı müsabakalar gerçekleştiren pehlivanlarımız Kırkpınar gibi önemli bir tarihi organizasyonda da bizleri ve Süloğlu halkımızı gururlandıracaklardır. 6 yıl önce dediğim gibi biz Süloğlu’nda yaşıyoruz, Süloğlu’nda halkımıza hizmet ediyoruz. Sadece çöp almak, yol yapmak değil belediyecilik. Belediyecilik o şehrin ve ilçenin büyüyen çocuklarının, gençlerinin en iyi şekilde eğitim almasını sağlamak ve ailesine, ilçesine memleketine faydalı birey olmasını sağlamaktır. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her zaman sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Haber Merkezi

Diğer Haberler

Motosiklet tutkunları bir araya geldi

Son Haber

Türkiye Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Kış Şampiyonası yapıldı

Son Haber

Kırklarelispor Ziraat Türkiye Kupası’nda Süper Lig ekibini mağlup etti

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla