Razgrad’daki İbrahim Paşa Camii’nin restorasyonuna ek kaynak

04.03.2021 18:49

Bulgaristan hükümeti, Razgrad'daki Pargalı İbrahim Paşa Camii’nde başlatılan restorasyon çalışmalarının devamı için Başmüftülüğe 1,2 milyon leva ek kaynak tahsis edilmesi kararı aldı.

Razgrad’daki İbrahim Paşa Camii’nin restorasyonuna ek kaynak

kircaalihaber.com’da yer alan habere göre; Bulgaristan hükümeti, Razgrad’daki Pargalı İbrahim Paşa Camii’nde başlatılan restorasyon çalışmalarının devamı için Başmüftülüğe 1,2 milyon leva ek kaynak tahsis edilmesi kararı aldı.

Başbakan Boyko Borisov, kabine toplantısında, “Bulgaristan’da sadece etnik hoşgörü, dinler ve farklı dini gruplara mensup insanlar arasında uzlaşma sağlanması ülkemizi öne çıkarabilir” diye kaydetti. Başbakan, “Devlet herkese eşit davranıyor, insanlar rahat olmalı, onlara karşı gereğini yapıyoruz” dedi. Borisov, kabinenin bu hareketlerinin tek bir amacı olduğunu, dini inançlarına bakılmaksızın tüm Bulgaristan vatandaşlarının kendi ülkelerinde yeterince saygı gördüklerini hissetmelerinin sağlanması amaçlandığına dikkat çekti. Toplantıda hazır bulunan Razgrad (Hezargrat) Valisi Günay Hüsmen, hükümetin bu yöndeki kararlarını tebrik etti.

Hükümet, Bulgaristan Ortodoks Kilisesi Patrikhanesi’ne de iki kilisenin onarımı için yaklaşık 438 000 leva kaynak tahsis edilmesi kararı aldı. Böylece Başmüftülüğe ve Ortodoks Kilisesi’ne toplam 1,638 milyon leva ek kaynak sağlandı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler