Razgrad’lı gençlerden, muhtaç yaşlılara yardım kampanyası

17.12.2020 15:59

Razgrad'lı gönüllüler, art arda iki yıl Noel Bayramları öncesi yaşlılara yardım etmek için gıda ürünleri topluyor.

Razgrad’lı gençlerden, muhtaç yaşlılara yardım kampanyası

https://bnr.bg/tr’de yer alan haber de, “İhtiyacı olan bir emekliye Noel yemeği verin” girişiminin organizatörü “İnsan  ol” sivil dernektir. Bu yıl kampanyanın sloganı “İnsan ol. Şimdi en büyük ihtiyaç var”

Yardım etkinliğinin organizatörlerinden Nergis Skender ve Aylin Celaydinova, esas amacımız ileri yaştaki insanları sevindirmek, mutluluk ve umut vermektir, diyoırlar.

Girişim, yardım etmek isteyen herkese açıktır. İyilik yapmak isteyenler kullanımı uzun süreli ambalajlı yiyecekler, konserve, tatlılar, meyveler bağışlayabilir. Yiyecek paketlerinin dağıtımından hemen önce kısa vadeli ürünlerin satın alınabileceği kuponlar da kabul edilmektedir. Nergis, ürünler ve kuponların Razgrad’daki “Petko Slaveykov” sok. No: 6’da yeni iş binasında toplanacak.

Aralık ayında iki Pazar günü  20 ve 27’sinde, tüm salgın önlemlere uygun olarak ihtiyaç sahiplerine bağışlar dağıtılacak. Yardımlar, sağlıklarını tehlikeye atmamak için, yaşlıların kapısında,bırakılacak.

Ürünler geçen yılki listelerdeki insanlara dağıtılacak. Yeni kişilerin adresleri de e kabul edilmektedir. “Ve alışverişe gidip ürünleri kapılarına bırakabilirsiniz. Yardıma muhtaç bir emekliye bir Noel yemeği bağışlayalım, diye davet ediyor organizatörler.

Nergis Skender, geçen yılki kampanyanın çok başarılı geçtiğini söyledi. “Razgrad belediyesinde 500 tonun üzerinde yiyecek toplam 135 emekli ve muhtaç aileye ulaştı ve gönüllü gençler sadece paketleri değil, bu insanların sonsuza dek ihtiyaç duydukları sıcaklıklarını da dağıttı. Özellikle Noel’den önceki günlerde, mucizelerin gerçekten gerçekleştiği zamanlarda,” diye ekledi..

Halime Nine ise bakın nasıl değerlendirdi girişimi: “Çok memnunum, bu girişimin organizatörlerine bizi düşündükleri  için teşekkür ediyoruz! İyi ki varsınız. Bize yardım ettikleri çin teşekkür ederim ”dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler