SARDOS, 80 kilometre pedal çevirdi

26.02.2020 16:47

SARDOS, 80 kilometre pedal çevirdi

Çarşamba günü klasik “Çarşamba Alıştırma Sürüşü” adlı faaliyetini gerçekleştiren dernek üyeleri, perşembe günü de yine voleybol etkinliğinde buluştular. Özellikle gençlerden kurulan takımlarla çok çekişmeli maçlar oynandı.

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) üyeleri geçtiğimiz haftayı da farklı faaliyetlerle kapadı.
Dernek üyeleri cuma akşam da Keşan Belediyesi desteğiyle sergilenen Muhteşem Kabare adlı tiyatro oyununu izlediler.
Cumartesi günü de bir grup dernek üyesi İstanbul Expo fuar merkezinde yapılan 2020 Kamp karavan, Bisiklet ve Motosiklet fuarına katıldılar.
Pazar günü de bu yıl 7. yapacakları ”57. Alaya Vefa ve Şehitlere Saygı Bisiklet Turu”na hazırlık maksatlı zorlu 80 kilometrelik bir tur gerçekleştirdiler. Zorluk derecesi yüksek bu bisiklet turunda tüm ekiple birlikte özellikle gençlerin gösterdiği uyum ve gayret herkes tarafından takdirle karşılandı. Sabah erken saatlerde başlayan tur Korudağ 350 rakım zirve, Adilhan, Sazlıdere, Gökçetepe, Çamlıca ve Bahçeköy güzergahını takip ederek akşam üzeri Keşan’da sonlandı. Sazlıdere bölgesine gelindiğinde katılımcılara Dernek yetkilileri tarafından Saros Körfezi’ne yapılması planlanan FSRU limanı ve süreç hakkında bilgilendirmeler yapıldı.
SARDOS dernek yetkilileri bazı bilgilendirmeler yaparak çağrıda bulunarak şunları söyledi:
“Bu faaliyetimizde de cennet Saros’un muhteşem güzelliğine tekrar şahit olduk. Bu bölgeye yapılacak her türlü yatırım planını masa başında değil de sahaya inerek yaptıkları takdirde muhteşem güzelliklerin katli konusunda daha sağlıklı sonuçlar elde edebileceklerini düşünüyoruz. Yine Korudağlarda hızlı bir şekilde ağaç kesimi devam ediyor çok geç olmadan bu konu hakkında bir araştırma yapılmasının doğru olacağını düşünüyoruz. Çamlıca Ihlamur Dere Sulama Göledi çevresindeki ağaçların beyazlaşmaya başladığını gördük. Nedenini araştıran yetkililer var mıdır? İlaçlama ve gübreleme mevsimi geldi. Ne yazık ki bazı çeşme yanlarında yine ilaç kutuları ve çevrede bolca gübre çuvalını atılmış olarak görüyoruz. Lütfen doğamıza sahip çıkalım çevremizi koruyalım bu konuda yerel yöneticilerimize de daha hassas olmaları konusunda çağrı yapıyoruz. Dernek faaliyetlerimiz, hafta içi ve hafta sonu yoğun olarak devam ediyor. Etkinliklerimize toplumun her kesiminden herkes katılabilir, faaliyetlerimizi sosyal medya sayfalarından takip edebilirsiniz”
(Haber Merkezi)

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler