Satrançta kupalar sahiplerini buldu

29.04.2021 11:01

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ve Edirne’den de 728 öğrencinin kayıp yaptırdığı Okul Sporları Online Satranç Turnuvası'nda, kupalar sahiplerini buldu.

Satrançta kupalar sahiplerini buldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ve Edirne’den de 728 öğrencinin kayıp yaptırdığı Okul Sporları Online Satranç Turnuvası’nda, kupalar sahiplerini buldu.

2020-2021 Dönemi Okul Sporları Online Satranç İl Seçmeleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı talimatı ile 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Bakanlığın kararı ile chess.com platformu ile online olarak düzenlenen ve 10 farklı kategoride gerçekleştirilen müsabakalar oynanan maçlar ile tamamlandı. Yarışmaya Edirne’den ise 728 öğrenci kayıt yaptırdı.

Yoğun ilgi gören yarışmada Edirne’den dereceye giren öğrencilerin ödülleri Pandemi kuralları çerçevesinde Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Ak tarafından verildi.

Dereceye giren okullar şu şekilde;  Gençler Açık Erkek-1.Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi, 2.Özel Edirne Ted Koleji Anadolu Lisesi, 3.Özel Edirne Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi, Gençler Kız-1. İlhami Ertem Anadolu Lisesi, 2. Özel Edirne Ted Koleji Anadolu Lisesi, Küçükler Açık Erkek-1.Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, 2.Özel Edirne Bahçeşehir Ortaokulu, 3.Özel Edirne Ted Ortaokulu, Küçükler Kız-1.Özel Edirne Ted Ortaokulu, 2. Gaziosmanpaşa Ortaokulu, 3.Atatürk Ortaokulu, Minikler A Açık Erkek-1. Özel Bahçeşehir İlkokulu, 2.Özel Filiz İlkokulu, 3. Özel Edirne Ted İlkokulu, Minikler Kız A-1.Özel Edirne Ted Koleji, 2. 75.Yıl İlkokulu, 3.Özel Filiz İlkokulu,   Minikler B Açık Erkek, 1.Plevne İlkokulu, 2.Trakya Birlik İlkokulu, 3.Özel Filiz İlkokulu, Minikler B Kız, 1.Trakya Birlik İlkokulu, Özel Filiz İlkokulu, 3. Özel Edirne Ted İlkokulu, Yıldızlar Açık, 1.Rasim Ergene Ortaokulu, 2.Özel Edirne Ted Ortaokulu, 3.Özel Keşan Doğru Cevap Ortaokulu, Yıldızlar Kız- Gaziosmanpaşa Ortaokulu, 2. Şehit Engin Şahin Ortaokulu, 3.Özel Edirne Ted Ortaokulu.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler