Sofya – Üsküp müzakereleri hızlandırma konusunda Fransa’dan diplomatik girişim

19.05.2022 13:29

Bulgaristan ve Fransa Cumhurbaşkanları Rumen Radev ve Emmanuel Macron arasındaki telefon görüşmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı’ndan gelen açıklamada “Fransa, ABD’den  F-16 uçakları alana kadar ülkenin savunma yeteneklerini yitirmemesi amacıyla Bulgaristan'ı desteklemeye hazır” deniyor.

Sofya – Üsküp müzakereleri hızlandırma konusunda Fransa’dan diplomatik girişim

Bulgaristan ve Fransa Cumhurbaşkanları Rumen Radev ve Emmanuel Macron arasındaki telefon görüşmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı’ndan gelen açıklamada “Fransa, ABD’den  F-16 uçakları alana kadar ülkenin savunma yeteneklerini yitirmemesi amacıyla Bulgaristan’ı desteklemeye hazır” deniyor.

BNR Türkçe’de yer alan habere göre; İkili, Kuzey Makedonya’nın Avrupa entegrasyonu konusunu görüştü. “Her AB aday ülkesinin vatandaşlarının haklarıyla ilgili Avrupa değerlerine sahip çıkması Birleşik Avrupa’nın istikrarının çıkarınadır ve Bulgaristan müzakerelere başlamayı kabul etmeden önce Kuzey Makedonya’dan bu konuda kesin sonuçlar beklemektedir.” açıklamasında bulunan Cumhurbaşkanı Radev, Üsküp ile müzakere çerçevesinin Makedon tarafının taahhütlerini yerine getireceğine dair yasal garantiler içermesi çağrısında bulundu.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler