Sofya’nın gri şehir manzarasını renklendiren, graffitiler

06.01.2021 16:22

Alt geçitlerde, üst geçitlerde, yüksek binaların cephe duvarlarında, köprülerde, yol boyu setlerinde- her nerede olursa olsunlar graffiti resimler Sofya’nın gri-beyaz kar manzarasına renk cümbüşü katan güzel duraklar oldu.

Sofya’nın gri şehir manzarasını renklendiren, graffitiler

https://bnr.bg’de yer alan haber de, Yılbaşı günlerinde şehir içinde dolaşmaya çıktıysanız, bakışınızı boynunuzdaki atkının sıcaklığında harcamayın, başınızı kaldırın, şehrin renklerini görün!

Sofya manzarası mutlaka sizi sürprizleriyle bekliyor olacaktır!

Grafiti, kamusal alanlarda yer alan bir duvar veya yüzeye püskürtülmüş, çizilmiş veya kazınmış yazı ve çizimlere denir. Graffiti bir sanat mı, yoksa vandallık mı poliemikleri sure dursun, biz şimdi sizi Bulgaristan Başkenti Sofya’nın eşsiz güzellikte graffiti eserlerini görmeye davet ediyoruz:

Yaprakları dökülmüş ağaçlar, gri sokaklar ve insan kalabalığının azalması, graffiti sanatının daha ön plana çıkmasına zemin oluyor.

”Car Şişman” ve “Rakovski” gibi merkez sokaklardaki elektrik tabloları adeta bir sokak sergisine çevrilmiş durumda. Graffiti eserlerinin renkleri sokaklara can veriyor.

Cephe duvarların düzenlenmesinde graffiti çizimleri imdada koşuyor ve arkasındaki dükkanlara ile ahenkli bir uyum sağlıyor.

Bazı binaların dev cepheleri, göz alıcı, harika çizimler için beyaz tuval olabiliyor.

Yetenekli graffiti ressamlarının adını nadir görürsünüz. Sofya sokaklarında muazzam byüklükteki eserlerin bile imzası yok. Ona ragmen milyonlarca göz tam da o eseri onaylar bakışla izliyor.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler