Süresi dolan kimlik belgeleri ile oy kullanılabilecek

26.02.2021 15:00

Bulgaristan Merkez Seçim Komisyonu (MSK) Sözcüsü Tanya Tsaneva, “Seçmenler, 4 Nisan’da yapılacak parlamento seçimlerinde hangi seçim sandığında oy kullanacaklarını MSK’nın web sitesinde kontrol edebilirler” dedi.

Süresi dolan kimlik belgeleri ile oy kullanılabilecek

kircaalihaber.com’da yer alan habere göre; Bulgaristan Merkez Seçim Komisyonu (MSK) Sözcüsü Tanya Tsaneva, “Seçmenler, 4 Nisan’da yapılacak parlamento seçimlerinde hangi seçim sandığında oy kullanacaklarını MSK’nın web sitesinde kontrol edebilirler” diye açıkladı.

Daimi ikamet adresine göre değil de mevcut ikamet adresine göre belirlenen sandıkta oy kullanmak isteyenler, mevcut adresin bağlı olduğu belediyeye dilekçe vermeliler, bu belediyenin e-posta adresinden çevrimiçi olarak da yapılabilir. Bunun için son tarih 20 Mart.

4 Nisan’da seçmenler, geçen yıl 13 Mart’tan sonra süresi dolan kimlik kartı veya uluslararası pasaport ile oy kullanabilecek, çünkü salgın nedeniyle kanuna göre kimlik belgelerinin geçerliliği uzatıldı.

Başvuruların çoğu internet üzerinden yapılarak yurt dışında sandık açılması için 48 477 başvuru yapıldı. Başvuruların çoğu, yaklaşık 10 000 başvuru ile Türkiye’de, yaklaşık 9 300 başvuru ile İngiltere, Almanya ve İspanya’da yapıldı.

30 Şubat günü partilerin ve ittifaklarının oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi için kura çekilecek. Seçime toplam 23 parti ve 8 ittifak katılacak.

300’den fazla seçmenin sandıklarda veya oy pusulası ile elektronik oy kullanma makinesi arasında seçim yapacaklar.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler