17.2 C
Edirne
18:57 - 2 Haziran 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

TİKA’dan Romanya da, kimsesiz çocuklara yardım

Romanya’da Covid-19 ile mücadelede karantina sürecinden en çok etkilenen kimsesiz çocuk ve gençlerin yüzleri Ramazan vesilesiyle TİKA tarafından dağıtılan bayramlık hediyeler ile güldü.

Yaşanan küresel salgın sebebi ile alınan önlemler gereği karantinada olan, her türlü sosyal faaliyet ve eğitimleri sınırlanan ve bu sebeple her zamankinden daha fazla desteğe ihtiyaç duyan 181 kimsesiz, engelli ve korumaya muhtaç çocuğa, hijyen malzemeleri ve spor kıyafetlerinden oluşan spor çantaları hediye edildi.

Çocuklar bayramlık spor çantaları ile moral buldu. 

Bakıma muhtaç, engelli veya aileleri olmayan çocukların topluma kazandırılmasında önemli bir rol oynayan Bükreş 6. Sektör ve Köstence Sosyal Yardımlar ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlükleri işbiriliğinde yürütülen proje ile çocuk esirgeme yurtlarında kalmakta olan çocukların hem bedensel ve ruhsal sağlıklarının desteklenebilmesine hem de kişisel hijyenlerinin korunabilmesine katkı sağlandı.

TİKA Romanya’da kimsesiz ve engelli çocukların yanında olmaya devam ediyor. 

TİKA desteğiyle geçtiğimiz Kasım ayında Romanya’da 6.000 bakıma muhtaç, engelli veya kimsesiz çocuğun faydalanacağı Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği Köstence’de hizmete açılmıştı.

TİKA tarafından kurulan merkezle, genellikle ağız ve diş sağlığı problemleriyle dünyaya gelen engelli ve kimsesiz çocukların temel diş tedavilerinin yapılması ile ağız ve diş sağlığı taramalarından geçirilmeleri ile bölgede mukim dar gelirli vatandaşlar ve kimsesiz çocukların neredeyse hiç ulaşamadığı ağız ve diş sağlığı hizmetlerine erişimi sağlanmıştı.

Diğer Haberler

Kosova da, ortalama maaş 602 Avro

Lütfü Karakaş

Azınlık derneklerine bir red daha!

Lütfü Karakaş

Bulgar Ulusal Turizm Konseyi: Sıra dışı bir sezona hazırız

Lütfü Karakaş

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla